ESFERA - dokonalý 3D zvuk ze dvou mikrofonů

 

Jak jinak zdokonalit sportovní přenosy než přiblížit divákovi jejich vzrušující atmosféru? Pokud jste přímo na stadiónu, tak se tato atmosféra odehrává všude kolem vás, zatímco v televizi slyšíte pouze stereofonní zvuk, neboli dva kanály. Příčinou je technické vybavení televizních a přenosových společností, které nemají k dispozici více zvukových kanálů. Tyto problémy ale nyní mohou být minulostí.

 

Cena IABM 2014

 

 

 

 

 

ESFERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Řešení se nazývá mikrofonní systém pro prostorový zvuk ESFERA. Tento systém z vývojových laboratoří Sennheiser umožňuje jako první zpracovat prostorový zvuk ve formátu 5.1 s použitím pouze 2 mikrofonních linek. Vše, co k tomu potřebujete, je mikrofon SPM 8000 na stadiónu a řídící jednotka SBP 8000, umístěná kdekoliv v přenosové cestě před vlastním vysíláním. Díky kompaktnímu provedení je možné upevnit mikrofon na kameru nebo na SpiderCam a natáčet i na malém prostoru.

ESFERA je ideální pro televizní přenosy, které vyžadují špičkový zvuk k HD obrazu, přičemž instalace a zapojení mikrofonu musí být rychlá a jednoduchá. V současné době se jedná především o sportovní přenosy, které jsou téměž vždy zpracovány s prostorovým zvukem 5.1. V případě potřeby je samozřejmě možné systém použít jako vysoce kvalitní stereo mikrofon.

 

 

SPM 8000

SPM 8000

 

Dva mikrofony zachytí vše

Překvapivě kompaktní mikrofon SPM 8000 obsahuje ve skutečnosti 2 speciálně párované kondenzátorové mikrofony, orientované v pozici XY. Díky špičkové RF technologii legendárních mikrofonů MKH jsou schopny dokonale sejmout přirozený a detailní zvuk a zároveň odolají nešetrnému zacházení i nepříznivým povětrnostním podmínkám. Zvukaři ocení neobyčejně nízký šum, který nechá vyniknout i nejmenším detailům. SPM 8000 se dodává včetně větrné ochrany a držáku s kloubem. Je to dokonalé řešení pro použití ve volném prostoru, tak komplexní jako atmosféra v hledišti.

 PODÍVEJTE SE NA SPM 8000

 

   

 

 

 

 

 

SPM 8000 - držák s mikrofonySPM 8000 - držák s mikrofony + ZeppelínSPM 8000 - držák s mikrofony + Zeppelín + kožešina

 

SPB 8000

Dekódování prostorového zvuku

Řídící jednotka má rozměry 19" 1U pro možnost vestavění do mobilního racku. Jejím mozkem jsou speciání procesory, které převádějí 2 kanálový signál z mikrofonů na plnohodnotný 5.1 surround při vzorkovací frekvenci 96 kHz. Pro zajištění plné kompatibility s přenosovou cestou je možno využít vestavěný kompresor. SPB 8000 má jednoduchý design i ovládání, které "na place" předpokládá pouze výběr jedné ze čtyř předvoleb, které se předem konfigurují z připojeného notebooku. Při této konfiguraci je možno nastavit do paměti všechny parametry surround signálu pro různé situace.

 PODÍVEJTE SE NA SPB 8000SPB 8000 - zadní panel

 SPB 8000 - čelní panel

 

 

SPB 8000 - software

 

Použití ESFERA podle situace

 

Živý přenos - mobilní použití

 ESFERA - použití na kameře
 
 

Živý přenos - stacionární použití

ESFERA - použití v divadle
 

Postprodukce ve studiu

ESFERA - postprodukce ve studiu

 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
PŘIHLÁŠENÍ: login:
Sennheiser Czech Republic & Slovakia Sennheiser.cz Youtube